Προσοχή!
Η συγκεκριμένη αγγελία δεν είναι πλέον διαθέσιμη στο PellaJobs.gr, καθώς η θέση έχει καλυφθεί. Ελπίζουμε να καταλάβεις..

SALES EXECUTIVE

Νέα θέση εργασίας στον νομό: Θεσσαλονίκη (περιοχή: Θεσσαλονίκη & Αθήνα)!
Εργοδότης: Epidosis.
Συγκεκριμένα ζητείται προσωπικό για να εργαστεί ως: SALES EXECUTIVE, ενώ πρόκειται για εργασία Πλήρους Απασχόλησης.
Δεν απαιτείται να κατέχεις οποιοδήποτε δίπλωμα για να προσληφθείς.

Ειδικότερα:
Η εταιρεία Epidosis αναζητεί να προσλάβει Sales Executive για πλήρη απασχόληση στα γραφεία της στην Θεσσαλονίκη & Αθήνα, με τα παρακάτω προσόντα:
Κύριες Αρμοδιότητες: • Υπεύθυνος για την ανάπτυξη των πωλήσεων (συμβουλευτικού χαρακτήρα), παρακολουθώντας όλες τις προοπτικές και ευκαιρίες πώλησης. Τηλεφωνική επικοινωνία με δυνητικούς και υπάρχοντες πελάτες και πραγματοποίηση ραντεβού (εντός της εταιρίας μας). • Αναγνώριση των φορολογικών οικονομικών αναγκών των πελατών και επικέντρωση στην περαιτέρω ανάπτυξή των δραστηριοτήτων τους • Δημιουργία διαπροσωπικών σχέσεων και στρατηγική προσέγγιση του δικτύου πωλήσεων • Διασφάλιση της εναρμόνισης με την εταιρική πολιτική ποιότητας, παρακολουθώντας την ικανοποίηση των πελατών • Συνεργασία με όλα τα τμήματα και τα γραφεία της εταιρίας, για την επίτευξη εξαιρετικού επιπέδου customer experience και engagement • Επίτευξη στόχων πωλήσεων όπως αυτοί συμφωνούνται και ορίζονται από τον CEO της εταιρίας
Απαραίτητα Προσόντα: • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ ή/και Μεταπτυχιακός τίτλος Business, Marketing, Communications, ή σχετιζόμενο αντικείμενο • Προϋπηρεσία στις πωλήσεις (συμβουλευτική) με εξειδίκευση στις B2B πωλήσεις οικονομικών/επιχειρηματικών υπηρεσιών • Προηγούμενη εμπειρία σε εταιρία συμβούλων θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα • Εξαιρετική γνώση MS Office (Excel, Power Point, Word) • Εξαιρετική γνώση αγγλικών (επιπέδου proficiency • Ευχάριστη και ενθουσιώδης προσωπικότητα • Ανεπτυγμένες ικανότητες επικοινωνίας και διαμόρφωσης διαπροσωπικών σχέσεων • Πολύ καλός χειρισμός συστημάτων CRM
Παροχές: • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών • Συνεχής εκπαίδευση • Ευκαιρίες ανάπτυξης σταδιοδρομίας σε ένα δυναμικό και εξαιρετικά επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
Inbox: • https://www.facebook.com/Epidosis

Χαρακτηριστικά

Εργοδότης Epidosis
Περιοχή Θεσσαλονίκη | Θεσσαλονίκη & Αθήνα
Απασχόληση Πλήρης Απασχόληση
Δίπλωμα Δεν απαιτείται
Σύνδεσμος (Link) Μετάβαση
Δημοσιεύθηκε
38 ημέρες πριν
Προβολές
1207+

Άλλες Δυνατότητες

e-Mail Επεξεργασίας

Η υποβολή αίτησης επεξεργασίας της αγγελίας είναι εφικτή μόνον μία φορά ανά 48 ώρες. Συνεπώς, εάν έχει ήδη σταλεί μία αίτηση τις τελευταίες 48 ώρες, ένα σφάλμα θα εμφανιστεί που σημαίνει ότι θα πρέπει να ελέγξεις τα εισερχόμενα e-Mail σου.